Szendvicspanel tűzállósága: mit érdemes tudni róla?
A szendvicspanel tűzállósága a szigetelőtöltettől függ, ám nem ez az egyetlen tulajdonság, amire figyelni kell a vásárlás előtt.
A szendvicspanel tűzállóságán túl lényeges tulajdonság még a tűzállósági határérték is, ami meghatározza, hogy a szendvicspanel mennyi ideig képes ellenállni a tűz hatásainak. A tűzállóság szempontjából legbiztonságosabb szendvicspanel töltete az úgynevezett PIR-habból készül, de az ásványgyapottal töltött szendvicspanelek is jó tűzállósági határértékkel rendelkezik.
Ha a tűzvédelmi osztály alapján tájékozódunk, akkor érdemes tudni, hogy az A1 osztályú termék nem éghető, és minél közelebb esik ehhez a szendvicspanel osztálya, annál inkább képes ellenállni a tűznek. Érdemes az egyéb jelöléseket is figyelni, mert ezekből további tulajdonságok derülnek ki.
- Az "R" a teherhordó képességet jelöli, azaz azt az időintervallumot, amely alatt - a tűz keletkezésétől számítva - a szendvicspanel megtartja a teherhordó képességét.
- Az "E" az integritást jelzi, azaz azt, hogy meddig állnak ellen a szendvicspanelek a tűznek anélkül, hogy a tűz, vagy az égésgázok átjutnának az illesztéseknél.
- Az "I" a szigetelőképességet jelöli, vagyis azt, hogy mennyi ideig nem jut át a tűz hője a szendvicspanel egyik oldaláról a másikra, illetve, hogy mennyi idő alatt terjed tovább a tűz a hőhatástól.
E három tulajdonság jelzőszáma az úgynevezett REI szám, oldalpanelek esetében azonban csupán EI, mivel az "R" számot kizárólag tetőpanelek esetében szükséges tudni. Minél magasabb ez a szám, annál jobb a szendvicspanel tűzállósági határértéke, illetve annál tovább áll ellen a tűzhatásnak, és annál biztonságosabb is.
Kínálatunkban a legmagasabb tűzállósági határértékkel rendelkező szendvicspanelek is megtalálhatóak, tehát, ha magas tűzveszélyességi szinttel rendelkező épületre van szüksége, tőlünk beszerezheti a építőanyagot! Kérdéseivel, illetve árajánlat kérése esetén forduljon hozzánk bizalommal megadott elérhetőségeinken!